Legenda polskiego maratonu powalczy o złoto…

Dzisiaj otrzymałem super ciekawą informację, którą postanowiłem się z Wami podzielić. Chciałbym tak jak Pan Jan, w jego wieku biegać w zdrowiu i z takimi wynikami…

 „Już w najbliższą niedzielę, 27 października pan Jan Morawiec, legenda polskiego maratonu, pobiegnie po złoto w Mistrzostwach Świata Weteranów w Brazylii. Sponsorem 81-letniego biegacza jest firma ePRUF, organizator Programu 60+.
Pan Jan to postać doskonale znana w środowisku biegaczy. Mistrz Polski w maratonie w 1962 roku, wielokrotny rekordzista Polski w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Startuje nawet w trzech maratonach rocznie, a osiągane przez niego czasy mogą zawstydzić wielu młodszych zawodników. Łącznie ma na koncie już prawie 120 startów w maratonach, a w tegorocznych Mistrzostwach Polski Weteranów Łodzianin w swojej kategorii wiekowej, czyli 80+, nie miał sobie równych. Zwyciężył na dystansie 5 i 10 km, poprawiając w dłuższym biegu krajowy rekord o ponad 3 minuty.
Ambicje sportowe pana Jana sięgały jednak dalej – Bardzo chciałem pobiec na Mistrzostwach Świata Weteranów w Brazylii, reprezentować Polskę. To wielka sprawa, ale ze względu na odległość – bardzo kosztowna – mówi maratończyk – Moje marzenie spełni się dzięki wsparciu Programu 60+ – już za kilka dni wystartuję w maratonie i nie zawiodę moich kibiców w kraju!
Generalną próbą przed wylotem do Brazylii był dla pana Jana udział w 31. Wrocław Maratonie – najstarszy w stawce biegacz udowodnił, że jest w znakomitej formie – rywalizację na królewskim dystansie ukończył z rewelacyjnym czasem 4:02:25.
XX World Masters Athletics rozpoczęły się 16 października w Porto Alegre. To impreza lekkoatletyczna rangi mistrzowskiej dla zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia. Organizowana jest przez Światowy Związek Weteranów Lekkiej Atletyki począwszy od 1975 roku.
Program 60+ to ogólnopolska inicjatywa branży farmaceutycznej. – Od lat dążymy do obniżania kosztów terapii lekowych dla osób starszych, prowadzimy też szereg działań edukacyjnych. Staramy się wspierać i promować aktywny styl życia seniorów, a pan Jan Morawiec jest tu niedoścignionym wzorem – mówi Piotr Trzeźwiński, menedżer komunikacji i marketingu Programu 60+ – Nasz maratończyk ma już grono wiernych kibiców na facebookowym profilu wydawanego przez nas dla seniorów Magazynu 60+: https://www.facebook.com/magazyn60plus.”

3 461 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.